Pirms 30 gadiem no 13. janvāra līdz 27. janvārim Rīgā norisinājās nevardarbīga pretošanās jeb Barikādes.

Pieminot 30. gadadienu, upurus un dalībniekus, Straupes pamatskolas skolēni attālināti vēroja konferenci no LNB - ,,X stunda. Barikādēm 30”.

Tā bija vēstures stunda gandrīz 5 stundu garumā.

Tika gūtas jaunas zināšanas, izpratne par to, kas lika būt Rīgā, salt dienu un nakti ielās, par bailēm, par emocijām.

Šodien skolēni zina, kas ir 20. janvāris. Tā ir Barikāžu aizstāvju atceres diena. Zina, ka medaļa, kas ir pamanīta savās mājās, ir vectēvam “Paldies” par dalību Barikādēs.

Te 7. klases skolēnu atziņas:

• “Man ļoti interesēja, tāpēc bija interesanti skatīties. Garlaicīgi jau bija, bet bija to vērts.”
  • “Es esmu priecīga, ka tā notika, jo tagad mums ir brīva Latvija."
  • “Bija ļoti interesanti paklausīties cilvēkos, kuri ir piedzīvojuši šīs dienas, taču dažos momentos bija ļoti garlaicīgi, jo daži cilvēka stāstīja līdzīgus stāstus. Es dažās situācijās ļoti iedziļinājos un jutu līdzi.” Roberts
  • “Bija ļoti interesanti klausīties cilvēku stāstos, bet tajā pašā laikā ļoti grūti četras stundas no vietas skatīties vienu tiešraidi, es ļoti novērtēju to cilvēku drosmi, kas stājās pretī, un tagad mēs varam dzīvot brīvā Latvijā.”
  • “Bailīgi iedomāties ka pirms30 gadiem tas notika, bet tie cilvēki bija malači, ka brīvā valstī varam dzīvot.” Emīlija

Skolēnus darbam konferences laikā līdzi darboties rosināja un atziņas apkopoja vēstures skolotāja Aiva Gūtmane