Trešdien, 13. janvārī, atzīmējot barikāžu trīsdesmito gadadienu, norisināsies tiešsaistes konference "X stunda. Barikādēm 30". Konferenci atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, un tā būs skatāma tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas portālā www.lsm.lv, kā arī LNB mājaslapā https://lnb.lv/ un Facebook profilā https://www.facebook.com/lnb.lv.

Konferencē Piedalīsies tā laika aktīvie barikāžu dalībnieki, Tautas Frontes, bijušie valdības un Augstākās padomes biedri, atskatoties uz 1991. gada janvāra notikumiem un caurskatot, galvenokārt, iepriekš vēl plaši neapspriestas tematiskās līnijas – gatavošanos barikādēm un mediju kā ziņneša lomu. Vienlaikus konference pievērsīsies tiem cilvēkiem, kuri, savas pašiniciatīvas vadīti, nesavtīgi atbalstīja barikāžu norisi.

Straupes pamatskolas 6.-9.klases skolēniem 13.janvāris būs vēstures diena, kad sev pieejamā platformā būt kopā ar barikāžu dalībniekiem, vēsturniekiem, ieklausīties viņu atmiņu stāstos, reizē arī gūstot priekšstatu, kā šādu pasākumu organizē un vada valsts līmenī. Droši vien, ka mācoties klātienē, šādas iespējas nebūtu. Aiciniet vecākus, vecvecākus, kas arī pirms 30 gadiem bija Rīgā, noskatīties konferenci kopā un dalīties atmiņās!

Piedzīvosim vēsturi kopā!

Darbs nedēļas garumā turpināsies kopā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, iesūtot pašu gatavoto sviestmaižu foto, vēstures stundās izspēlējot muzeja sagatavoto kahoot spēli.