5.klase jau 1.semestrī nolēma doties uzzināt ko vairāk par veselīgu uzturu. Par to runā visur - mājā, skolā, televīzijā. Lai pārliecinātos par stāstītā patiesību, maija sākumā bija pienākusi kārta "LIDO" Uztura skolas nodarbībām. Jautri, aktīvi, bezbēdīgi, nopietni, garšīgi, izzinoši - tas viss tur bija. Kido - veselīga uztura vēstnesis - ar jautrām spēlēm nodrošināja atpūtas pauzes starp nopietnajām nodarbībām, kurās mebija tikai jāklausās. Patīkami, ka sociālo zinību un mājturības stundās apgūtais tika likts lietā, un atbildes, komentāri skanēja apbrīnojami precīzi. Paldies "LIDO" uztura speciālistei Alisai! Praktiskā darbošanās - no sagatavotajiem produktiem jāpagatavo veselīgs kokteilis.Gadījās arī pārpratumi vai pārbaude "kā tas strādā?" Ja kokteilim pievienoja par daudz kanēļa, tas kļuva rūgts. Bet viss bija komandas ziņā. Arī rezultāts. Par aktīvo darbošanos skolēni saņēma diplomus un GIGI kartona blokus, no kā būvēt savu pasauli. Noslēgumā - pilnvērtīgas pusdienas KIDO plate.

Dzelzceļa muzejs - Latvijas transporta līdzekļa pirmsākumi līdz mūsdienām. Interesanti bija aplūkot dažādu laiku lokomotīves, vilcienu vagonus, kuros vesti gan cietumnieki, gan valdības vīri. No askētisma līdz greznībai.

Skolēniem patika viss. Droši vien nav iespējams salīdzināt tik atšķirīgas zināšanu uzkrāšanas vietas, bet vērtīgi tas bija viennozīmīgi. Ar garšu, tausti, redzi, ožu, dzirdi notverta diena.

5.klases audzinātāja Elita Pakalne