Mēs, 2. klases skolēni, piektdien devāmies mācību ekskursijā uz Ādažu čipsu ražotni un Dabas muzeju. Ādažu čipsos mums iedeva caurlaides un drošības vestes. Vispirms mēs apskatījām lielos pagrabus jeb kartupeļu glabātuves. Tad devāmies uz mācību klasi, lai iepazītos ar ražotnes vēsturi un praktiski darbotos.

Ļoti patika virtuālās brilles, jo ar to palīdzību devāmies ceļojumā no kartupeļu pagraba līdz pat gatavai pakai lielajā pakā. Spiedzieni un sajūsma, pat sareibusi galva.

Tam sekoja čipsu gatavošanas meistarklase. Pašu izvēlētas četras garšvielas un pašu izdomāts nosaukums, pašu iepakoti! Nu ļoti īpaši!

Nākamā pietura - Dabas muzejs, kur iepazinām Latvijas kukaiņus. To ir tik daudz - lieli un mazi, indīgi un nekaitīgi, krāsaini un pavisam nemanāmi! Kāda tauriņu daudzveidība! Izrādās – ir arī indīgi tauriņi, bet ne pie mums.

Ja jau esam Rīgā, tad pastaiga pa Vecrīgu tieši laikā. Īpaši uzposts ir Brīvības piemineklis, jo 4. maijā Latvijas neatkarības atjaunošanas diena. Cilvēku tik daudz, daudz svešu valodu. Prezidenta pils gatava svinībām! Vēl tik ostmala, kur Daugavā piestājis milzenis kuģis no Nīderlandes un angļu karakuģis. O, tik daudz redzēts, dzirdēts un piedzīvots!

2.klases audzinātāja Aiva Gūtmane