Piektdiena Straupes 9.klases skolēniem bija īpaša - jākļūst par SKOLOTĀJIEM gan skolēniem, gan skolotājiem.

1.stunda sākās skolas zālē. Katra klase bija sagatavojusi savai audzinātājai un pārējiem skolotājiem apsveikumu. Gan mīļi vārdi, gan dzeja, gan uzdevumi un mīklas - viss, lai šo rītu padarītu īpašu. Arī skolotāji sveica viens otru ar piemērota titula piešķiršanu. Šo pārsteigumu bija sagatavojusi 8.klase. 9.klases izdoma bija nepārspējama - pat salūts tika izšauts uz skatuves. Un tortes... ļoti salda diena.

Skolotāji dienas laikā pārtapa par diezgan runīgiem 9.klases skolēniem ar 6 stundu darba dienu. Un nekā te smieklīga nebija. Stundām "skolotāji" bija sagatavojušies ļoti rūpīgi. Bioloģijas stundā (skolotāja Diāna Denīza Midika) nācās pazīt augus; vēstures stundā (skolotājs Mikus Alfrēds Kļaviņš) video par Latvijas dibināšanu, tad kahoot.it atbildes uz jautājumiem par redzēto; ģeogrāfijas stundā (skolotāja Madara Elza Rudzīte) nācās aizrautīgi pacīnīties ar Jauno ģeogrāfu skolas jautājumiem; mājturība un tehnoloģijas bija "skolēnu" centrēta un vadīta stunda (vadīja "skolniece" Evija Tiltiņa - iepirkumu maisiņu šūšana. Ārā pie skolas šujmašīnas, un uz priekšu! Veikalā vairs nebūs jāņem plastmasas maisiņš, lai iesvērtu konfektes, augļus vai dārzeņus. Arī matemātikas stunda (skolotājs Tomass Turlajs) neļāva atslābt - gan ass prāts, gan loģika, gan prasme rēķināt kā 9.klasē tika pārbaudīta, par pareizo atbildi saņemot saldās balvas. Izcilas stundas ar pievienoto vērtību.

Un, kā jau šobrīd ierasts - atgriezeniskā saite gan no "skolēnu", gan no "skolotāju" puses. Kādam šī diena noteikti būs liktenīga - lēmums par skolotāja profesijas izvēli. Vislielākais PALDIES visiem 9.klases skolēniem par atbildību un Diānai Denīzai Midikai par pasākuma plānošanu un vadīšanu.

Foto galerijā