OLIMPISKĀS DIENAS NOLIKUMS

1. Vispārīgie jautājumi

1.1. “Olimpiskā diena 2021” tiek rīkota, godinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu.

1.2. Devīze - “Mēs esam #sportiņā!”

2. Pasākuma dalībnieki

Pasākuma dalībnieki ir izglītības iestāžu audzēkņi, pedagogi un citi interesenti.

3. Norises laiks un dažas prasības.

“Olimpiskā diena” - 2021. gada 21.maijs

Papildus aktivitātes - “Olimpiskais mēnesis” – no 2021.gada 23.aprīļa līdz 2021.gada 21.maijam.

3.1. “Olimpiskās dienas” rīta vingrojums - sākuma laiks 2021. gada 21. maijā plkst. 10:00.

3.2. Noslēguma laiks – tiek noteikts atsevišķi.

3.3. Uzlādēti telefoni, ar ko uzņemt laikus.

3.4. Klases rezultāti disciplīnās - fiksēti laiki un punkti.

4. Aktivitātes Straupes pamatskolā klātienē un attālināti

10.00.Vingrošana tiks organizēta atkarībā no tā brīža COVID-19 epidemioloģiskās drošības  un  ierobežojumu prasībām.

Dažādas 9 veida aktivitātes skolas apkārtnē tiem, kas mācās klātienē.

1. Boulings.

2. Šķēršļu pārvarēšana.

3. 12 min. skrējiens.

4. Metieni futbola vārtos.

5. Lēcieni pa vingrošanas riņķiem.

6. Golfs.

7. Riņķa vilkšana starp konusiem  pāros.

8. Pretstafete.

9. Pietupienu un palēcienu uzdevums.

Dažādi uzdevumi mājas apkārtnē. Izdomā, kur vari veikt dotos uzdevumus! Fotogrāfijas sūti audzinātājai!

1.Vairāki priekšmeti, kuriem vari kāpt un lēkt pāri.

2. Vairākas vietas vai priekšmeti kam līst cauri.

3. Kam apskriet apkārt: lielāki un mazāki objekti, mazāki līklocī.

4. Mešanas uzdevums - ko mest, kur mest un cik tālu mest.

5. Kāda priekšmeta vadīšana taisni un līklocī - gan ar kāju, gan ar roku.

6. Izveido savu boulingu!

5. Radošie konkursi un to apbalvošana.

5.1. Zīmējumu konkurss (pirmsskolas izglītības iestādēm) - “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas

Olimpiskajās spēlēs”

Konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 formāta lapas.

Līdz 2021.gada 21.maijam (pasta zīmogs) to iesniedz LOK, sūtot uz adresi Elizabetes iela 49, Rīga, LV-1010, ar norādi “Olimpiskās dienas 2021” konkursam.

5.2. Zīmējumu konkurss (1. - 4.klase) - “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs”

Konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 formāta lapas.

5.3. Eseju konkurss (5. - 9.klase) - “Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai” vai “Iedvesmas vēstule olimpietim”.

Darba garums - līdz 750 vārdiem.

Līdz 2021.gada 21.maijam (ieskaitot) to iesniedz sūtot uz e-pastu olimpiskadiena@olimpiade.lv.

Piezīme!

Iesūtot darbus konkursam, jānorāda autora:

- vārds, uzvārds;

- vecums/klase;

- izglītības iestāde;

- pašvaldība;

- kontaktinformācija, ar ko sazināties par konkursu apbalvošanu, u.c..

Papildinformācija par pasākumiem, kuri notiek mēneša garumā.

Šogad Olimpiskā mēneša tradicionālajām aktivitātēm (Vislatvijas vingrošana, online treniņi, sociālo tīklu izaicinājumi) pievienojas 11 Olimpisko pārgājienu maršruti, kas ir izstrādāti kopā ar LOK ilggadējo partneri akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži”.  Šos pārgājienu maršrutus veidoja Olimpieši kopā ar labākajiem Latvijas valsts mežu ekspertiem, aicinot novērtēt sportiskās aktivitātes dabā. Katrā takā ir 10  - 30 mežu izzinoši un sportiski uzdevumi. Trīs  no šīm takām iesaka Olimpiešu ģimenes taku Vijciemā iesaka pludmales volejbolista Mārtiņa Pļaviņa ģimene, Kalsnavā viesoties aicina cīkstones Anastasijas Grigorjevas ģimene, savukārt Tērvetes taku iepazīt mudina distanču slēpotājas Patrīcijas Eidukas ģimene. Visa informācija www.lvm.lv/pargajieni .