Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

Visā Latvijā 768 norises vietās notika tradicionālā “Olimpiskā diena 2019”, kas pulcēja vismaz 150 000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.

Vienlaicīgi visās norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm. Šī gada devīze ir “Nāc un vingrot sāc!”

Šīs dienas pasākumos iesaistījās arī Straupes pamatskolas skolēni un pirmsskolas izglītības iestādes bērni. Rīts sākās ar šova komandas "Street Warriors" priekšnesumiem, skolēnu un skolotāju aktīvu iesaistīšanos. Paldies 8.klases skolniecei Nikolai Zaķei par iniciatīvu un vēlmi grupu uzrunāt sociālajos tīklos un uzaicināt uz mūsu skolu! Visu ātri saskaņojot, tas nemaz nav bijis sarežģīti. Sajūsmas spiedzieni un vēlēšanās iesaistīties aktivitātēs bija apbrīnojama.

Pēc tradicionālās vingrošanas par savu aizraušanos kāpt kalnos un to parādīt uz sporta zāles "klinšu sienas" bija gatavs skolas kādreizējais audzēknis Pēteris Kalniņš. Paralēli dažādām stafetēm katrs skolēns varēja  izmēģināt kāpšanu klintīs. Par drošību rūpējās Pēteris un skolotāja Aija Alksne. Stafetes nenogurusi vadīja 9.klases skolniece Diāna Denīza Midika.

Viss paredzētais bija - gan izcilība, gan draudzība, gan cieņa. To īpaši pierādīja stafete, kurā trešais dalībnieks bija jānes krēsliņā. Un tā līdz pēcpusdienai jautrībā un vienotībā. Diena bija izdevusies SUPER!

Fotogrāfijas galerijā