12.maijā klases čatā parādījās Emīlijas mammas aicinājums doties pārgājienā. Kā nojauzdami par 29.maija brīvdienu, vienojamies par datumu. Cikos? Nu tā, lai vecāki tiek! 29.05. 15.00 tiekamies pie Braslas tilta(tur, kur robežojas Cēsu un Siguldas novads).

Ierodas 16 no 19 un tikpat vecāki, mammas, māsas un vectēvi.

Dodamies ceļā! Aleksandras mamma ir ieteikusi un izstaigājusi maršrutu.

Sākumam ir divi varianti. Pie tilta pāri Braslas upei, tur stāvlaukumā var atstāt auto. Otrs variants auto novietošanai ir vecais stāvlaukums Liestraupes ceļa kreisajā pusē, tad nav jāšķērso nemierīgā Valmieras šoseja. Tad apm. 1km līdz Braslas zivjaudzētavai pa taciņu skaistā augšup/lejup režīmā. Zivjaudzētavas pļaviņā var atpūsties un doties tālāk. Varšavu iezis, Krauļukalna iezis, ala, kur ziemā leduskritenes, Jāņavārti, Slūnu iezis, kam pāri čirkst augstsprieguma līnija un paveras fantastisks skats tālumā. Diezgan stāvs serpentīna kāpiens lejup, Melnais iezis, pie kura pienākas atpūsties. Kāpiens Melnā ieža pilskalnā, tālāk jau Virtakas iezis. Aiz Virtakas ieža, līdz kuram taciņa ir diezgan mežonīga, taka ved gar klints malu līdz uzrakstam “Latvieti, paliec skaidrs”. Tur pāri upei ir plats baļķis, pa kuru var šķērsot upi. Virtuozi iet stāvus, es lienu. Tiek pāri un atpakaļ pa taku līdz zivjaudzētavai un tālāk var izvēlēties, vai iet pa ceļu līdz auto stāvvietai, vai iet pa Braslas krastu. Nākamnedēļ izstaigāšu, lai būtu svaiga INFO par ūdens līmeni upē un taku vispār. Salikšu norādes, jo pati netieku 29.05., darbs līdz 6IeM. Ja sanāks ierakstīt GPXfailu, būs arī tas.

Zinoši tēti: Paulas, Roberta seko līdzi, lai mēs nenomaldītos.

Augšā, lejā, augšā, lejā, tad mierīgs līkloču gājiens un jau atkal rāpjamies pa kalnu augšup. Padodam rokas, pieturam, tēti uzvelk gan bērnus, gan mammas un skolotāju.

Tūlīt jau varam slīdēt lejup pa nogāzi.

Laiks šķērsot Braslu pa braslu. Ūdens veldzē kājas un prātu! Akmeņi duras pēdās. Kādam ūdens liekas par aukstu, nākas iedrošināt!

Dodamies tālāk! Tēti uzmundrina soļot mierīgāku gājienu!

Pirmie jau iekurinājuši ugunskuru. Varam uzņemt enerģiju, lai veiktu vēl pāris km!

Pa ceļam skatāmi Braslas stāvkrasti! Burvīgi!

Pēc 4,25h gājiena esam nostaigājuši 10km!

Visi, visi izturēja!

Paldies VISIEM pārgājiena dalībniekiem! Tas bija fantastiski!

"No Braslas līdz Gaujai ik solis ir vērts!"