Mārtiņdienas maskošanās, danči, tirgošanās skolas zālē - latvisko tradīciju augstākais punkts šoruden. Lāči, vilki, pulks čigāniešu, mazais vīriņš, zaķi, kaķi cāļi, lapsas. Un kur nu bez Nāves! Kā ticējums vēsta - ja ar Nāvi izdejos, viss veiksies, un veselība stipra. Pēc dančiem - rosīga tirgošanās, apgūstot uzmanības pievēršanu, cenu pazemināšanu, kaulēšanos, pieklājīgu apkalpošanu. Vislielākais gandarījums - 50% no katra bērna ietirgotās summas tiks ziedota Cēsu dzīvnieku patversmei ,,Lācīši". Pārsteigums visiem - savākti 199.60 eiro! Paldies vecākiem, viesiem, kas atbalstīja tirdziņa ideju, jo kā gan Straupe bez tirgus! Katru svētdienu tirgojas pieaugušie, nu stafeti pārņēmuši bērni. Un ir jau idejas, ko mainīt nākamajā gadā.

Paldies mūzikas skolotājai Gunai Dālmanei par kāju izkustināšanu un danču ierādīšanu!