Arodbiedrība

Kā svinam jubilejas

Posted in Arodbiedrība.

Konkurss "Kā manā kolektīvā atzīmē Skolotāju dienu?"

Kā manā kolektīvā atzīmē Skolotāju dienu?

Bieži nācies lasīt tekstus, kuros, lai izteiktu savas pārdomaspar literāru darbu,tiek izmantota leksika no ēdienu un pavārmākslas pasaules-dzirdēts par romānu pēcgaršu,sižeta mīklas mīcīšanu, rozīnēm,sīrupiem, pipariņiem, cepienu un galu galā- sviestu(G.Repše ‘’Rakstnieku pavārgrāmata’’).

Radoši cilvēki(kādi ir arī skolotāji) pārtiek ne tikai no gara, bet dažreiz pabaro arī miesu. Mūsu Skolotājdienas ‘’ķēķī’’ jau labu laiku galvenais ir radošums un pārsteiguma moments. Savos aroda svētkos jau vairākus gadus cenšamies izpausties veselīgi, sezonāli, globāli...

SEZONĀLI-Mūsu svētki un citas godināmas un atzīmējamas dienas ir tuvu kalendārā. 1.oktobris- Starptautiskā veco ļaužu diena,kad mūsu skolēni jau tradicionāli nes mājās gatavotās ziemas veltes burciņās,ko skaisti noformētas nogādājam  vecļaudīm tuvākā  un tālākā apkārtnē. Arī paši,atzīmējot savus svētkus, nolēmām veidot garšu un degustāciju laboratoriju, palielīties, kurš nu ko pārsteidzošu pagatavojis.Burkas galdā, vāki vaļā, protams, kopbilde, kas nonāk sociālajos tīklos. Nākamajā dienā teikums no viena 5.klases skolnieka:’’ Ak, tad mēs Jums nesām tās burkas, lai Jūs paēstu!’’

VESELĪGI-Citu gadu  žurnālā izlasu, ka Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūtā jaunums-kailgraudu vasaras mieži ‘Irbe’. Blakus arī recepte, kā tad pagatavojami(jo graudi piemēroti gan veselīgai pārtikai, gan lopbarībai). Ķirštomātiņi, salātlapas, paipalu oliņas.....mmm,gardi (recepte izlasāma Ievas Virtuvē 02.09.2014.)

GLOBĀLI-šī gada gastronomiskie vēderprieki dažus pārsteidza,skolas pagalmā( skola atrodas Mazstraupes pilī, tāpēc noskaņa un romantika garantēta) iestūrējot koši sarkanai mašīnai uz trīs riteņiem. Pie stūres burvīgais, nenovērtējamais( tā rakstīts reķinā) itāļu pavārs Nikolā. DŽIO- piedāvājumā pašgatavota pasta, pašceptas itāļu karstmaizes, itāļu kafija, latte, karstā šokolāde. Saulainā dienā mūzikas skaņās ar karstu kafiju- vienreiz izmēģinājām un viņš jau kļuva par mūsu neaizmirstamo draugu.

Straupes pamatskolas skolotāja

Evija Tiltiņa

Uzvarētāji un labākie raksti tiks publicēti LIZDA izdevumā "LIZDA Vēstnesis", bet bildes LIZDA izdotajā kalendārā 2017. gadam.

Esam saņēmušu ziņu, ka esam starp divpadsmit labākajiem u, ka būsim kalendārā!

Paldies Tev, Evija Tiltiņa par veiksmīgu dalību konkursā!

Pārgājiens

Posted in Arodbiedrība.

21. oktobra rītā Straupes pamatskolas kolektīvs devās pārgājienā pa Vidzemes akmeņaino jūrmalu.

Mums paveicās divtik, jo laiks bija silts un saulains un varējām vērot šo dabas parādību- jūras atkāpšanos no krasta. Šī parādība atsedza mūsu skatam pelēkos zāļainos akmeņus, medūzu nospiedumus. Varējām iet pa vietām, kur vasarā skalosies jūras viļņi.

Kopā nogājām vismaz 10 km, pārgājiens ilga apmēram 3 stundas.

Nobeigumā kūrām ugunskuru, lai sasildītos, jo saule jau bija paslēpusies un cepām desiņas, jo izsalkums lika par sevi manīt.

Paldies kolēģiem par lielisko kompāniju!

Aiva Gūtmane

AK priekšsēdētāja

IMG 20161021 102739IMG 20161021 114659

Arodbiedrības biedri

lejupielde

Straupes pamatskolas LIZDA biedru saraksts uz 01.11.2017.

1. Laila Lamberte                  14. Sandra Vanaga

2. Evija Tiltiņa                       15. Ilze Alksne