No images found.

Zaļās klases atklāšana

Posted in Jaunumi.

Straupes pamatskolas Zaļās klases sezonas atklāšana ‘’Ēdam atbildīgi”

 

9.maijā uz skolu jādodas pēc iespējas ‘’zaļākam’’- apģērbs, matu  lenta, kurpju šņores… Tā kā plānota veselīgās nātru un spinātu zupas ēšana, jāņem līdzi sava bļoda un karote ( pasākuma laikā netika izmantota neviena vienreiz lietojama plastmasa karote un bļoda).

Pirmās stundas dabā vadīja Dabas izglītības darba speciāliste Baiba Līviņa-Jarohoviča. Spēles, kurās skolēni vairāk uzzināja par gada putnu 2017- dzelteno cielavu , par putnu ligzdām, par zilzīlītes dzīves ciklu visos gadalaikos. Baiba nesen skolā vecāko klašu audzēkņiem vadīja lekciju par ĢMO, tāpēc vēlreiz pārrunājām par neveselīgajiem našķiem, par pārtikas piedevām, par ĢMO ietekmi uz cilvēka veselību. Nākamās stundas jau vadīja viesmīlības eksperte un gastronomijas pētniece Brigita Puriņa. Radošajās stacijās bija jāsmaržo, jāgaršo, jānosaka ar tausti, jāatpazīst gan svaigi, gan kaltēti garšaugi, augi, kas aug mūsu dārzos, pļavās. Pavasarī pēc garā, tumšā ziemas perioda, kad mainās mūsu ēdienkarte, savvaļas zaļumi ir kā īsta vitamīnu bumba! Pienenes, nātres, liepu pumpuri un lapas, gārsa, zaķkāposti- bagāti ar vitamīniem, minerālvielām un daudziem citiem elementiem. Kopā tiek vārīta zupa, kas svaigā gaisā garšo daudz labāk. Zaļajā klasē notiek gan sporta stunda- tiek izspēlēta aktivitāte par atkritumu šķirošanu, gan mūzikas stunda- pasākuma atklāšanā to ‘’pieskandina’’ Diāna Denīza Midika ar savu dziesmu, gan mājturības un dabaszinību  stundas. Vērtīgie garšaugi, kas visi auguši Brigitas dārzā ne vien bagātina ēdiena garšu ,bet ir ar dziednieciskām īpašībām- gan sargā organismu profilaktiski, gan ārstē jau sasirgušu. Saņemam dāvanas- katra skolēna ģimene tiek pie Brigitas Puriņas grāmatas ‘’Garšaugu buķete’’. Paldies par atbalstu SIA ‘’Straupes ligzda’’ un z/s ‘’Eicēni’’, kas labprāt atbalsta skolas eko pasākumus.

 

 

 

Joomla! kļūdu konsole

Sesija

Izpildes laika informācija

Izmantotā operatīvā atmiņa

Datu bāzes vaicājumi