No images found.

Baltā galdauta svētki

Posted in Jaunumi.

Šodien mūsu skolā katra klase  atzīmē Baltā galdauta svētki. Bildes atrodamas bilžu galerijā.

Straupes pamatskolas rezultāti starptautiskajā lasītprasmes novērtēšanas pētījumā

Posted in Jaunumi.

2017. gada nogalē Straupes pamatskola saņēma pateicību par dalību Starptautiskajā lasītprasmes novērtēšanas pētījumā IEA PIRLS 2016 4. klasēm. Pētījumā piedalījās 50 pasaules valstis, katrā no tām skolēni no 150 skolām.

Pētījuma izlasē Latvijas skolas definētas pēc urbanizācijas grupām: Rīga, lielās pilsētas (8), mazās pilsētas (67), lauki.

Esam gandarīti par mūsu skolas sasniegumu, kas punktos pārsniedz ne tikai Latvijas vidējo rezultātu, bet arī 10 pētījumā labāko valstu, tajā skaitā 1. vietas ieguvējas  Krievijas, vidējos rezultātus. Starp Latvijas 150 pētījumā izvirzītajām skolām  ieņemam 16. – 18. vietu.

Paldies skolēniem, kuri šobrīd mācās 6. klasē, vecākiem un bijušajai klases audzinātājai Laurai Silickai.

Ar Starptautiskā lasītprasmes novērtēšanas pētījuma 4. klasēm IEA PIRLS 2016 rezultātiem varat iepazīties pievienotajos pielikumos.

Skolotāji mācās

Posted in Jaunumi.

Skolēniem garākais brīvlaiks mācību gadā, bet skolotājiem laiks dokumentu sakārtošanai, darba analīzei, plānošanai un mācībām. Forumā "Meklējam darītājus", kas notika Priekuļu vidusskolā, Straupes pamatskolas skolotāji izvēlējās dažādas meistarklases: "Domāšanas un radošuma caurvija", "Krikumi", "Nāc pārmaiņu komandā", "Efektīva mācību stunda". Dienas otrajā daļā organizāciju psihologs, personāla vadības konsultants un treneris, kompetences attīstības konsultāciju uzņēmuma Energise partneris Uldis Pāvuls aizraujošā sarunā mācīja skolotājus veidot labāku "es" versiju. Dzirdētais lika domāt par personīgo efektivitāti un jaunu pozitīvu ieradumu veidošanu.

Lāčplēša diena

Posted in Jaunumi.

Lāčplēša dienas atceres dienā pārstāvji no skolas nolika ziedus pie pieminekļa Ziemeļlatvijas atbrīvotājiem Plācī. Pie skolas visi ar iedegtām svecītēm veidoja Mēness spēka zīmi. Noskatījāmies dokumentālo filmu "Bermontiāde" un skanīgi dziedājām karavīru dziesmas.

Zinātkāres diena

Posted in Jaunumi.

Lai īstenotu projektu “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, Straupes pamatskolā 10.novembrī notika pirmā zinātkāres diena. Tajā piedalījās visi skolēni. 1.-4.kl. skolēni gatavoja gudro plastilīnu, 5.-9.kl.skolēni pieņēma inženieru izaicinājumu un grupās centās uzbūvēt augstāko debesskrāpi. Visi bija sajūsmā par 13 eksperimentu sēriju. Skolēni no dažādām klasēm jau ir piedalījušies divās robotikas nodarbībās RTU filiālē Cēsīs.

Esi Līderis

Posted in Jaunumi.

Starptautiskais mācību metodiskais pieredzes apmaiņas seminārs Vācijā

No 21.-25. oktobrim  Straupes pamatskolas skolotāja Iveta Adamsone piedalījās starptautiskā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārā  „Mūsdienīga mācību vide  - izziņas aktivitāti, patstāvību un radošumu veicinošs mācību process”. Seminārs notika Vācijā, tajā piedalījās skolotāji no visas Latvijas, kas iesaistījušies projektā „ESI LĪDERIS!”.

Semināra programma  bija ļoti piesātināta. Jau pirmajā darba dienā  redzējām, kā mācību procesa oganizēšanā var izmantot dabas vidi, kur mums bija iespēja apskatīt Harza kalnus, kultūrvidi- Sansusī pili un parku, iepazinām Tāles reģiona vēsturiskās kalnu pilsētiņas Vernigerodi un Goslāru un to šarmu. Lai tuvāk iepazītu uzņēmumu vidi, apmeklējām  automašīnu Wolksvagen ražotni Volfsburgā. Georg- Eckert institūtā Braunšveigā iepazināmies ar mūsdienīgiem mācību  līdzekļiem, pieejām dažādās pasaules valstīs.

Iveta Adamsone

Sociālo zinību skolotāja

Cielavas gudrības

Posted in Jaunumi.

Otrdien, 6.jūnijā, atzīmējot Vides dienu, Jaunmoku pilī notika Dabas muzeja konkursa ‘’Cielavas gudrības’’ 10.jubilejas finālspēle.- Dabas muzeja speciālistu organizēts konkurss 5. un 6.klašu skolēniem, kura mērķis ir veicināt interesi par dabaszinātnēm.  Straupes pamatskolas komanda finālā ieguva divas specbalvas- par plakātu, kas veltīts Pasaules vides dienai, saņemot visvairāk punktu un par putnu un to balsu atpazīšanu. Kopvērtējumā iegūta 2.vieta. Komandā gudrie, saliedētie un atraktīvie- Kristers Rudzītis, Madara Elza Rudzīte, Rēzija Šķestere. Malači!

Saeimas atvērto durvju dienas

Posted in Jaunumi.

Straupes pamatskolas 8. un 9.klases skolēni 29.septembrī devās uz Saeimas Atvērto durvju dienu. Tika aplūkotas Saeimas telpas: Sēžu zāle, Sarkanā zāle, Dzeltenā zāle, Balsošanas zāle, Viesu zāle un Baltā zāle. Skolēni iepazinās ar Jauniešu Saeimas darbu, varēja piedalīties erudīcijas spēlē. Daudzi skolēni un arī skolotājas paspēja ierakstīt savu vārdu mūsu sarkanbaltsarkanā karoga digitālajā versijā, draugiem un vecākiem nosūtīja pastkarti. Pēc Saeimas apmeklējuma - 1991.gada Barikāžu muzeja mūsdienīgais skats uz neseno vēsturi. Visnopietnākais un klusākais brīdis - video un komentāri par apšaudi Vecmīlgrāvī un Bastejkalnā. Saklausījām arī vēl nedzirdētu informāciju. Foto:vizuālā materiāla autors un autortiesību īpašnieks - Saeimas Administrācija. Foto skat.arī https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157686704966760

Foto no Barikāžu muzeja - E. Pakalne

Šķirošanas akcija

Posted in Jaunumi.

Čaklie "Dabai labu darīt" 2016./2017.m.g. dalībnieki:

Rudzītis Jānis, Ivo Bahmanis, Artūrs Filimonovs, Jānis Ekerts, Kristīne Gūtmane, Roberta Pivovara, Rinalds Ruža, Renārs Ruža, Patrīcija Anna Petrova, Lote Lamberte, Tomass Turlajs, Bērnudārza 6.gadīgo grupa, Laura Karlāne, Kristofers Čerņavskis, Inese Cinovska, Rūta dāboliņa, Madara Grahoļska, Linda Millere, Andris Millers, Mārtiņš Izmailovskis, Diāna Denīza Midika, Edgars Eglītis, Jānis Ozoliņš, Roberts Briška, Elita Pakalne.

Balvas no Freko 1.septembrī.

Joomla! kļūdu konsole

Sesija