,,Lai arī kas notiktu un kas tu būtu, paliec uz zemes un lai tev nesakāpj galvā!"

Ar atziņu un atbildi uz pēdējo jautājumu ,,Kurš tev dzīvē ir devis vislabāko padomu?” tikšanos ar skolēniem beidza ,,Radio TEV” ētera personība, sociālo tīklu satura veidotājs Lauris Zalāns.

Skolā šāda formāta pasākums bija pirmo reizi, kad, kā Lauris teica, nevis slavenība, bet atpazīstams cilvēks, tika uzaicināts uz sarunu, kuru vadīja mūsu skolas absolvente, šobrīd ķīmijas skolotāja Anna Liene Brokāne.

Lūk, daži saklausīti un fiksēti domu graudi!

  • Kāpēc ne slavenība? Mūsu Latvijā nav tik daudz, mēs neesam Holivuda.
  • Ir tik ļoti svarīgi iegūt vidējo izglītību!
  • Mīļākais skolotājs ir tas, kas prot būt kopā ,,pa gaisu”, pateikt, lai neviens neapvainotos, nekļūtu dusmīgs, labestīgs cilvēks.
  • Lielākās bailes (fobija) – lidot. Tur, gaisā, ir bezspēcības sajūta, jo neko nevari ietekmēt.
  • Kā es visu paspēju? Galvenais ir darīt!
  • Meklēt visas iespējas, lai būtu tuvāk tam, ko gribi darīt.
  • Cik pārsteigti skolēni bija, kad Lauris 95% TikTok saturu nodēvēja par ... tukšu, jo tas, ko redzi, neko nedod. Jāprot redzēt to, kas varētu noderēt.
  • Kā skolēni pēc sarunas atzina – tik vienkāršs, nebaidās lietot sarunvalodu, prot piesaistīt uzmanību, tik pozitīvs!

Un jautājumi, kurus uzdeva skolēni, bira kā no pārpilnības raga. Lauris atzina, ka jautājumi ir ļoti interesanti, citur tādus viņam neuzdodot. Vienkārši, bet reizē ar dziļu domu.

Laura moto: ,,Dot iespēju pasmaidīt kaut vienam cilvēkam.”

Paldies Annai par šo brīnišķīgo mācību stundu!

Šovakar pamanīju Annas pašas ierakstu facebook. Palūdzu atļauju padalīties ar to skolas mājaslapā: ,,Kāds man reiz teica, un es tiešām neatceros - kad, kur un kurš tas bija, bet pateiktais man joprojām ir iespiedies atmiņā. “Vieta, no kuras tu nāc, ir tevī daudz ieguldījusi. Aizejot dzīvē, ir svarīgi atgriezties un iedot savu pienesumu vietai, no kuras nāc.” Vieta, no kuras es nāku, ir mani izveidojusi, un laikā, kad šeit mācījos, deva tik daudz iespēju būt sev pašai, iegūt jaunas pieredzes un mācības. Pamatskolas laiku varu saukt par savu mīļāko dzīves posmu līdz šim. Esmu izgājusi pasaulē, joprojām gan turpinu iet, bet ir pienācis laiks dot atpakaļ. Soļojot pa savu pasaules ceļu, man ir sanācis satikt daudz foršu cilvēku. Viens no tiem ir Lauris Zalāns. Ar lielāko prieku Lauri uzaicināju uz vietu, no kuras es nāku, lai viņš varētu parunāties ar jauniešiem un viņus iedvesmot.Atcerieties, ka ir svarīgi dot pretī labās lietas, un reizēm, patiesībā lielākoties, došana dod daudz labāku sajūtu, nekā ņemšana!"

Elita Pakalne