2019. gada 5.aprīlī Rīgā, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Labo darbu festivālā “Ceļā uz nākamo simtgadi”, pulcējās  7. - 12. klašu skolēni, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un viņu pedagogi. Straupes pamatskolu pārstāvēja 9. klases skolēni Evelīna Meņģele un Ričards Gailis.

Pasākums notika Latvijas valsts simtgadei veltītā pasākumu cikla „Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” ietvaros, kuru īsteno Valsts izglītības satura centrs jau vairāku gadu garumā. Pasākumu cikla mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu piederību savai skolai, vietējai kopienai un valstij, veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, patstāvību, atbildību un piedalīšanos valsts simtgades svinēšanā un Latvijas valstiskuma stiprināšanā.

Uz pasākumu tika uzaicinātas 77 komandas no dažādām Latvijas skolām. Skolēnu mājasdarbs bija sagatavot prezentāciju video formātā no dažādiem pasākumiem, kas notikuši skolā un pašvaldībā, kuros viņi piedalījušies, gatavojoties Latvijas simtgadei. Abi skolēni darbojas arī Pārgaujas novada jauniešu domē.

Evelīna Meņģele apmeklēja meistarklasi „Nākamie 100”. Šajā meitarklasē jaunieši diskutēja un dalījās ar savām idejām, ko viņi būtu gatavi darīt, gaidot nākamo simtgadi. Ričards Gailis piedalījās „FIZMIX eksperimenti” meistarklasē, kurā jaunieši runāja par fizikas likumiem, vielu savstarpējo reakciju. Teorētiskās zināšanas ķīmijā un fizikā praktiski pielietoja eksperimentos.

Festivāla dalībniekiem par tēmu „Varonība un Latvijas sargi pagātnē un tagadnē” pārdomās dalījās Latvijas Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs M.Mitenbergs. Ar jauniešiem kopīgi darbojās līdzdalības eksperts V.Brūveris un jauniešu IDEJU MĀJAS vadītāja A.Tīmane, Jaunsardzes un informācijas centra 5.novada nodaļas jaunsargi, FIZMIX projektu vadītājs R.Streičs, māksliniece K.Lasmane. Savukārt ar skolotājiem tikās Brocēnu vidusskolas skolotāja D.Barančane, radio un televīzijas raidījumu vadītāja B.Sipeniece-Gavare, olimpieši, kamaniņu braucēji brāļi Šici. Muzikālus priekšnesumus sniedza jaunie mūziķi no Madonas - grupa “Sub Scriptum” un jauniešu vidū populārais “Bermudu Divstūris”.

Straupes pamatskolas skolotāja, projekta koordinatore Iveta Adamsone

Foto no VISC pasākumu galerijas