Ekoskolu starta projekta apritē centrētai ekonomikai E-SPACE ietvaros, aicinām Straupes pamatskolas skolēnus, pedagogus, darbiniekus, pagasta, novada iedzīvotājus piedalīties fotokonkursā ''Vecākā lieta jūsu mājā''.Kopš industriālās revolūcijas sākumiem mums ir izdevies būtiski paaugstināt cilvēka dzīves kvalitāti un dzīves standartus. No vienas puses šīs straujās pārmaiņas un attīstība cilvēces vēsturei salīdzinoši īsā laika posmā ir atvieglojusi dzīvi, uzlabojusi labklājību, tomēr no otras puses palielinājies enerģijas un dabas resursu patēriņš. Novērtēsim lietas, kas ražotas ilgāku laiku atpakaļ un,iespējams, kalpo vēl šobrīd!  Noteikti skapjos,lādēs, šķūnīšos,klētī,  plauktos atradīsies vecas, senas un vērtīgas lietas- gludeklis, vecmāmiņas kristību kleita, pulkstenis, sudraba karotīte, vērpjamais ratiņš, akordeons, čemodāns, izšūtas sedziņas un vēl daudz citu lietu, kas piederējušas Jūsu ģimenei. Iesūtot foto, pieraksti arī gadu, cik veca ir lieta.