Straupes pamatskolā 2.novembrī 1.-6.klases skolēniem stundas dabā, jo viens Rīcības dienu uzdevums - taupām elektroenerģiju. Otrs - dalība Latvijas Dabas fonda akcijā ''Iesēj savu kvadrātmetru''. Stundas notiek skolas parkā un Zaļajā klasē. Sportiskā matemātika, vides zinības par pareizu atkritumu šķirošanu, dabaszinības par putniem - nometnieki, gājputni, putnu balsis, ko varam Latvijā dzirdēt rudenī un ziemā; dabaszinības, izmantojot projekta HOBS metodes - ar telefonu jāatšifrē neredzēti ''brīnumi'', kas patiesībā ir ozolu ābolveida panglapsenes kāpura ''guļamistaba''; mājturības  stunda ar atmiņas spēli, kādas lietas atrodas kabinetā; audzināšanas stunda emociju stacijā, kas sagādāja vislielāko jautrību. Varbūt kāds izlozēja emocijzīmīti tieši tādu, kā tajā dienā jutās? Protams, dinamiskā pauze ar vingrošanu parkā.  Ar skolas dārznieces Ilonas Čerņavskas  un 5.klases puišu palīdzību tika izvēlēta labākā akcijas ''Iesēj savu kvadrātmetru'' vieta. Puiši pēc iesūtītajām prasībām izveidoja laukumu, kurā tika iesētas mūsu vietai izvēlētās un atsūtītās puķu sēkliņas. Audzināšanas stundā turpinājām pārrunāt,cik ģimenes mājsaimniecībā tērē elektroenerģiju mēnesī, cik par to maksā vecāki, kā varam ietaupīt. 1.-6.klases grupā tika ievēlēti klases ''gaismas dežuranti'', kuri atbildīgi, lai klasē nedeg gaisma, kad dodas pusdienās, uz sporta stundu. 

Projekta ''Ar cieņu par pārtiku - globālā pieeja pārtikas atkritumu mazināšanai neformālā izglītībā'' mērķauditorija ir jaunieši. Vecāko klašu skolēniem eko aktivitāte notika oktobrī, kad mācības vēl notika klātienē. Interaktīvs simulācijas seminārs "Kečupa saldskābais stāsts - gatavots Latvijā vai Ķīnā" - kopā ar ''Zaļā brīvība'' un Valteru Kinnu. PadomI un ieteikumi, kā izvairīties no pārtikas atkritumiem, tomātu kvalitātes kontroles spēle, neliela daļa no filmas ''The empire of red gold'', aktivitāte par termiņu norādi uz pārtikas produktiem ''ieteicams līdz'' un ''izlietot līdz''. Semināra laikā pārrunāti temati: enerģija, godīga tirdzniecība, klimats, pārtikas atkritumi, produktu sastāvs.

7.-9.klase, kas jau nedēļu mācās attālināti, audzināšanas stundās patstāvīgi turpinās iepazīties ar tēmām par elektroenerģijas taupīšanu, noskatīsies ReTV raidījumu "Zūmeri" -  Atkritumi.