Latvijas 101.dzimšanas dienas priekšvakarā viss Straupes pamatskolas kolektīvs pulcējās skolas zālē. Neierasti, bet šoreiz kopā visi – no pusotrgadnieka līdz pensionāram. Vienoti par vislabāko vietu pasaulē, kurā mēs piedzimstam, augam, mācāmies, strādājam, novecojam, kurā mēs dziedam, dejojam, priecājamies un iestājamies par tīru vidi. Vietu, kurā dzīvo skaistākās meitenes un brašākie puiši. Vietu, kurā runā, dzied un smejas latviešu valodā.

Pirmsskolas grupiņu dziesmas, tautasdziesmas bija tik ļoti rūpīgi, ar mīļumu  sagatavotas, ka skolēni ar cieņu tajos klausījās. Sajūsmu izsauca 1., 2.klases zēnu ansamblis ar dziesmu “Ai, jel manu vieglu prātu”. Mazo bērnu priekšnesumi mijās ar meiteņu ansambļa dziesmām, Lotes Lambertes vingrojumiem, Tomasa Turlaja akordeona spēli.

Skolēnu līdzpārvaldes (9.klases) skolēni bija sagatavojuši spēli “Es mīlu tevi, Latvija!”. Par komandu kapteiņiem šoreiz 4.klases skolēni – Emīlija Izmailovska un Kristers Teteris. Komandā pa 2 dalībniekiem no 5. līdz 8. klasei.

Pēc iepazīšanās ar katru dalībnieku sākās spēle. Jautājumus par latviešu filmām abas komandas atbildēja teicami. Pilsētu atrašana kartē bija kā pelēkā zaķa ļepatošana, meklējot gardāko zāles stiebru, bet ar komandas biedru palīdzību viss izdevās veiksmīgi. Neizpratni sagādāja vecvārdu pareizais skaidrojums. Ja “krītširmis” bija loģiski izspriežams, tad to, kas ir skārtelis, čampa un rīdzenis, nevarēja pat nojaust. Un sadalīt uzmanību, atminot melodiju un dziesmas vārdus, arī bija jautri. Paldies par izcilu uzdevumu Dainai Cukurai-Akmenei! Esam īsti klačiņu meistari, jo no sākotnējā teksta pāri palika tikai čiks. Savu komandu glāba kapteinis Kristers. Viņš no sākotnējā skeletonista, klausoties par bobslejistu, tomēr nonāca atpakaļ pie skeletonista. Un te palīdzēja redzesloka plašums.

Vislielākā jautrība dalībniekos un skatītājos – dziesmu dueļa laikā. Viena no komandām te bija ļoti pārāka par otru. Drosme lēkt kājās un tūlīt dziedāt dziesmas rindas – tas nav ikdienas stundu darbiņš, kurā jārespektē arī citi. Apjukums, ieraugot ekrānā ugunskuru, tad pēkšņi Gustava skanīgais “Līgo, līgo” līdz asarām sasmīdināja visus.

Komandas darbs -  orientēties ar aizsietām acīm, saliekot no burtiem vārdus. Atbildot uz ātrajiem jautājumiem, cenšoties, lai rokās noteiktajā laikā neapstājas dāvanu kaste, čiepjot punktus pretinieka komandai, laiks aizritēja nemanāmi.

Liels paldies dalībniekiem, vislielākais PALDIES 9. klases skolēniem – Diānai Denīzai Midikai, Madarai Elzai Rudzītei, Mikum Alfrēdam Kļaviņam, Kristeram Rudzītim, Tomasam Turlajam!

Skolotāja Elita Pakalne

Fotogrāfijas galerijā