Tik siltā dienā no stāstiem par ezeriem, kas lidojuši pa gaisu, līdz Jāņa Apala arheoloģiskajiem izrakumiem, kuru rezultātā mums ir iespēja aplūkot Āraišu ezerpili.

2 stundu nodarbībā 4.un 6.klases skolēni iepazina senos mājsaimniecības rīkus, iemācījās senvārdus, grupās atcerējās attēlu/jautājumu/senvārdu nosaukumus, pasēdēja uz ezerpils mājiņas lieveņa, klausījās vēstures stāstus, apģērba meitenes senlatviešu tērpos.

Ielūkojās akmens un bronzas laikmeta mājiņās, saprata, kas ir guļbūve un stāvbūve, kā ar akmeni pagatavot miltus.

Cēsu ugunsdzēsēju depo bija kā saldais ēdiens - bijām liecinieki izsaukumam, zibenīgai prasmei nokļūt no 2.stāva uz pirmo un saģērbties, iesēsties mašīnā un doties palīgā mediķiem. Un kā patika jaunās ugunsdzēsēju mašīnas! Rolandam un Dzintaram bija iespēja saģērbties smagajā tērpā, foto pie jaunās mašīnas, kas īpaši mums tika izbraukta saulītē.

Tik daudz jaunu iespaidu un zināšanu tepat - ielūkojoties Cēsu skolas somā.

#araisuezerpils

#cesuugunsdzesejudepo