22.novembrī Straupes pamatskolā piestāja Bibliokuģis, kura reisu atbalsta Latvijas Valsts meži, Vidzemes plānošanas reģions un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Salacgrīvas bibliotēka aicināja skolēnus piedalīties viktorīnā „MEKLĒJIET JŪRAS ĀBECI BIBLIOTĒKĀS!”        Skolēni atrada laiku un gan bibliotēkā, izmantojot vienīgo grāmatu par jūrniecību, gan internetā meklēja faktus un vārdu skaidrojumus. Kā balva – fantastiska tikšanās ar tālbraucēju kapteini Raimondu Podziņu un kapteiņa vecāko palīgu Artūru Lukjanovu. Jūrnieki atklāja savas profesijas grūtumu un prieku. Vieglāk viņiem bija nosaukt valstis, kurās nav būts, nevis tās, uz kurām ir vestas kravas. Karību jūras baseins, Hjūstona, Brazīlija, Koreja, Honkonga, Nigērija – tas viss izklausījās tik vilinoši. Uzzinājām, ka Latvijā ir 13 000 jūrnieku. Karjeras kāpnes? No pamatskolas uz Liepājas Jūrniecības vai Latvijas Jūrskolu Rīgā, pēc tam Latvijas Jūras akadēmija. Lai gan mācību maksa ir liela, to var atmaksāt jau pēc pirmās prakses jūrā. Tikšanās laikā bija arī mazie konkursiņi, kuru balvas bija dzintara gabaliņi.

Aizraujošā pasākuma noslēgumā tika sveikti viktorīnas dalībnieki un noteikti 2 uzvarētāji, kuru atbildes bija visprecīzākās: 5.klases skolnieks Roberts Briška un 9.klases skolniece Evelīna Meņģele. Viņus gaida noslēguma pasākumā janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Pasākumā tika fotografēts un fotogrāfijas ar vecāku atļauju ievietotas skolas mājaslapā un facebook kontā.