30.septembra rīts Straupes pamatskolā sākās ar rosību - 9.klase pirms stundām zālē gaidīja skolotājus, lai sveiktu Skolotāju dienā. 

Adriana un Keitas ģitāras spēle, visu kopīga dziesma ,,Gribu kā bērns vēl just" atsauca atmiņā skolotāju agras bērnības laiku, kad paši vēl nemācījāmies skolā vai jau saņēmām pirmās pateicības sākumskolas klasēs. Bija gandrīz neiespējami sazīmēt kolēģus, ar kuriem diendienā esam kopā. Kahoot spēlē nācās atbildēt uz āķīgiem jautājumiem par skolu. No 9.klases skolēniem un vecākiem kā svētku sveicienu saņēmām ļoti gardu medus kūku un raibu raibās cepumu bumbiņas. 

Kamēr skolotāji vēlreiz muzikālajā prezentācijā centās iepazīties ar ,,svešajiem" kolēģiem, 9. un 8.klases skolēni veica savu pirmo karjeras izvēles uzdevumu - nākotnē būt vai nebūt skolotājam. Tika novadītas 5 stundas. Skolas gaiteņos stundu laikā bija saklausāms tikai darba troksnis klasēs. Atziņas par tik garu sevis pārbaudījumu dažādas -

* nedomāju, ka tas ir tik grūti,

* varēju rūpīgāk sagatavoties,

* kāds mani neklausīja,

* viss izdevās lieliski, pratu izdomāt uzdevumus, ja palika laiks līdz stundas beigām,

* esmu gandarīts, ka varēju atbildēt uz klases skolēnu dažādajiem jautājumiem par tēmu,

* nācās 10 minūšu laikā izveidot jaunu uzdevumu, jo sapratu, ka tūlīt skolēni visu būs paveikuši.

Visvērtīgākā atziņa, ko Roberts Briška dienas izvērtējumā izteica: ,,Es nekad nedomāju, ka stundai ir jāgatavojas tik ilgi, bet sagatavoto uzdevumu klase paveic 10 minūtēs." Un, ja šo jau izbaudīja jaunie ,,skolotāji", tad kurš vēl tam nespēj noticēt? 

Skolotāju vissirsnīgākie PALDIES skolēniem un 9. klases skolēnu vecākiem!