Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Straupes pamatskolas skolēni par ēnām kļuva no 1. līdz 9.klasei. Izvēlēties mājaslapā enudiena.lv un pieteikties bija iespējams jau no 20.janvāra. Kas nopietni domāja par savu nākotni, tas arī atrada un kļuva par ēnu visdažādāko profesiju meistariem.

1.klasē 1 skolnieks ēnoja savu tēti galdnieku.

2.klasē ēnoja visa klase - gan vecākus, gan vecvecākus, gan citus radiniekus - tika iepazīta aitkopība, konditoreja, autoserviss, lauku saimniecība, novada speciālisti.

3.klases skolēni ēnoja pirmsskolas izglītības iestādes auklīti, bibliotekāri, galdnieku, ugunsdzēsēju.

4.klasē bija 11 ēnotāju. Darba vietas un profesijas - bibliotekāre Straupes pagasta bibliotēkā, elektriķa profesija Brenguļu HES, augošu koku uzmērīšanas darbi SIA "Ķērpīši DZ", skaistumkopšanas speciāliste/kosmētiķe salonā "UNDA", sporta koordinatora profesija Valmierā, pašvaldības policists Pārgaujas novadā, veikala vadītāja "Senajā Hanzā", mājražotāja - piena produktu gatavotāja profesija, piena lopkopība un siera ražošanas speciālisti, uzņēmējs SIA "Roze MJ".

5.klases skolēni ēnoja Straupes pamatskolas vizuālās mākslas skolotāju, Limbažu "Maxima" darbinieci, veikala "Elvi" pārdevēju.

6.klasē bija izvēlēta pirmsskolas audzinātājas, galdnieka, attīrīšanas iekārtu operatora, ģimenes ārstes un ainavu arhitektes profesija.

7.klases skolēni visvairāk bija izvēlējušies ieskatīties pirmsskolas izglītības iestādes audzinātāju un auklīšu darba specifikā, viena skolniece ēnoja Valmieras pašvaldības arhitektu.

8. klasē nopietna izvēle - pediatrs Cēsu klīnikā; ainavu arhitekts Cēsu novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas pārvaldē; Task force comander in Latvia, Nacionālie Bruņotie spēki; Militārās policijas štāba kapteinis, Nacionālie Bruņotie spēki; Valmieras mākslas un dizaina vidusskola.

9.klasē, kad jau jābūt pietiekami skaidriem nākotnes plāniem, - veterinārārsts klīnikā „Caps” Valmierā; pirmsskolas iestādes auklīte, Straupes psk.; projektu vadītāja Valmieras attīstības aģentūrā;  elektronisko sakaru struktūrvienības vadītājs/ direktors, LMT; galdnieks Intara Ķīša galdniecībā; anesteziologs reanimatologs Cēsu klīnikā; galdnieks Maira Turlaja galdniecībā; zinātniskais asistents Vidzemes augstskolā HESPI institūtā.

Ja katrs skolēns, sākot no 1.klases, spēj ielūkoties 12 profesiju ikdienā, tad noteikti nekļūdīgi atradīs savējo. To mēs arī saviem skolēniem no sirds novēlam.

Fotogrāfijas galerijā