Ziemas eko pēcpusdiena Straupes pamatskolā

Ekopadomes vecāko klašu skolēni sagatavojušies un vadīja stundas 1.-4.klasē par gada tēmu – MEŽS - gan  veidojot domu karti par meža nozīmi, gan minot, pildot faktus par meža augiem un dzīvniekiem. Tika pildīti uzdevumi par koksnes produktiem ikdienas dzīvē.

Jussis, Mazule, Fredis, Ilzīte, Ansītis, Grietiņa, Leonore, Rižiks, Filozofe, Puika…..Jūs domājat, ka tie ir kāda seriāla varoņi? Nē! Līgatnes dabas taku iemītnieki, par kuriem gan skarbus, gan brīnumainus un jautrus atgadījumus ieradās pastāstīt Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola- par mežacūkām, kurām uz muguras var pat auzas uzaugt, par  gada dzīvnieku alni - cik viņu ir Latvijā? Vai vāvere var uzdauzīt zilu aci? Var - Velgas stāsts par to, kā, cienājot ar āboliem, veiklais dzīvnieks var satraumēt. Un kurš gan ticēs, ja teiks, ka vāvere uzdauzīja zilu aci? Pasākuma laikā tika sumināti Latvijas Dabas muzeja un Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku organizētās akcijas "Čaklās ķepas" dalībnieki. Atzinības saņēma 4.klases kolektīvs, 3.klases skolniece Dārta Anete Alksne, 8.klases skolniece Annija Alksne. 4.klases kolektīvs saņēma arī Latvijas Dabas muzeja dāvanu karti ekspozīcijas apmeklējumam.

Jau šobrīd sākam gatavoties projektu nedēļai, kuras tēma – SPĒLES VEIDOŠANA PAR MEŽU. Projektu nedēļa gan būs tikai maija beigās, bet šajā dienā katra klase lozēja savu tēmu, lai varētu veiksmīgi to plānot.

Aktivitāte svaigā gaisā, gaidot Pasaules Sniega dienu - uzcelt sniegavīru!

Paldies PKS "Straupe" par atbalstu!