Tradicionālā otrā skolas diena - pārgājiens. Tiek iepazīta apkārtne gan tuvu, gan tālu. Visiem viens noteikums - atcerēties šī mācību gada tēmu Ekoskolas "Mežs" un vērot tā daudzveidību.

1.klases skolēni iepazina skolas un centra apkārtni, viesojās bibliotēkā.            2. klasē 6 no 9 apgalvo, ka pienotavā ražo pienu. Vai tas tā ir? Jādodas noskaidrot. Izrādās -  nav taisnība. Pienu ražo gotiņa, bet pienotavā pienu pārstrādā. Piem.- jogurtu, sviestu, krējumu un vēl visādus gardumus. Strādā tur tikpat daudz darbinieku, cik mums skolēnu. Un tik daudz dažādu profesiju!  Paldies par uzņemšanu Straupes piensaimniekam!

3. klase devās uz Ungurmuižu, 4.klase uz Riebiņa ezeru, 6. un 7. klase – uz Vējiņu pazemes ezeriem, 8.klase ciemojās pie vienas no klasesbiedrenēm.

5.klase mēroja ceļu uz zivjaudzētavu Braslā. Pa ceļam tika meklēti interesanti veidojumi kokos. Spiedzieni, ūdens šļaksti, cenšoties baseinā notvert stores. Ar mazākajām tas arī izdodas, bet lielās nepadodas – ar ūdeni apšķiež visus. Prieks par augstajām klintīm. Paldies Sandrai Brūderei par pacietību un jaunajām zināšanām!

9.klase ar auto un vilcienu - uz sarkanīgajām Līču Laņģu klintīm Gaujas palienē, kur jāatgāž galva, lai aptvertu klints varenumu un Liepas Lielās Ellītes arkādi - vienīgo šādas formas dabīgā smilšakmens veidojumu Latvijā, kas ir 23 m gara kopā ar avotu. Cēsīs iepazīšanās ar atjaunoto pilsētas stadionu un iespējām to izmantot ikdienā veselīga dzīvesveida uzturēšanai.