Projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” šī mācību gada noslēgumā skolēniem bija iespēja doties skolā teorētiskās zināšanas pārbaudīt Tartu AHHAA zinātnes centrā.

Visiem visinteresantākā izklaides vieta bija braukšana ar riteni pa virvi. Aizrautīgi skolēni cēla savu svaru un ļāva tam laisties brīvajā kritienā. Bija interesanti izmēģināt tādus procesus, kuras ikdienā nav iespējams izjust. Ļoti patika spoguļu labirints. Tika pārbaudīta arī apmeklētāju modrība, izejot cauri ūdenskritumam.

Katrs atrada sev ko īpašu, interesantu, pie kā pakavēties ilgāk: kosmosa istaba, šķībā māja, kosmonautu apģērba pētīšana, putnu vērošana, šaha spēle, muzikālās spēles (gan klavieres uz grīdas, gan plastmasas caurules, uz kurām ar tādu kā pletni arī varēja izspēlēt melodiju), pat spogulis, kas acu priekšā saplaisāja, sirds, kurā varēja iekāpt un dzirdēt sirdspukstus, izmērīt savu roku spēku; daudz spēļu, kurās bija ļoti jādomā; okeāna viļņu veidošanās, gulēšana uz naglām, ūdens spiediena radītās sajūtas, koraļļu stendi, svara rēķināšana un bumbas atvēršanās, un daudz, daudz citu iespēju.  Arī tiem skolēniem, kuri jau AHHAA zinātnes centru apmeklējuši iepriekš, bija, ko darīt, jo bija daudz jauna un interesanta.

Vienīgais, kas radīja nepatīkamas izjūtas, bija iedzimto patoloģiju nodaļa un cilvēku, dzīvnieku iekšējo orgānu apskate. Bet arī šis ir izziņas vērts, jo tas, ko izlasa mācību grāmatā vai ierauga interneta attēlos, tik emocionālu iespaidu noteikti neatstāj.

Patīkams pārsteigums bija pie visiem mēģinājumu un apskates objektiem paskaidrojumi - arī latviešu valodā.

Mazliet tika gūts priekšstats arī par Tartu. „Man bija prieks par šādu iespēju. Es labi pavadīju laiku. Es pilnīgi visu izmēģināju,” tādi bija skolēnu vērtējumi par mācību ekskursiju Tartu.

Skolēnu vērtējumus pierakstīja sk. Elita Pakalne

Fotogrāfijas ievietotas ar skolēnu vecāku atļauju. Fotogrāfijas galerijā