Straupes pamatskolas komanda “Straupes bataljons” izaicināja sevi un piedalījās tradicionālajās orientēšanās sacensībās Latvijas skolu skolēnu komandām Skrīveru Dendroloģiskajā parkā, godinot Latvijas armijas simtgadi “Karš un karavīrs laiku laikos Latvijas teritorijā”.

Konkursa vadītājs Edgars Bērziņš, raidījuma “ Vēstures skolotājs” vadītājs, jau ceturto gadu pēc kārtas bija sagatavojis 10 uzdevumus, kuri bija jāizpilda, atrodot kontrolpunktu.  Jautājumi un atbildes tika saņemti un iesniegti digitalizēti. Skolēni parādīja savas prasmes orientējoties, zināšanas - atbildot uz jautājumiem, kas bija gana sarežģīti, un iemaņas, darbojoties ar mobilām lietotnēm, pie kam darīja to skrienot, ejot, lai taupītu laiku. Sacensības tika vērtētas: 30% laiks, 60% zināšanas un 10% kapteiņu uzdevums.

Kapteinis Tomass Turlajs  ieguva 2. vietu kapteiņu cīņās. Viņš pierādīja, ka prot mērķtiecīgi mest “granātu” no trīs pozīcijām: stāvus, uz ceļa un guļus.

Saņēmām diplomu “Par iegūto prieku 8.-9. klašu grupā”. Galvenais, ka prieks un optimisms bija redzams skolēnu smaidos un sarunās. Izaicinājuši sevi esam, gandarījums gūts un atziņa, ka nākamgad arī gribam tur, Skrīveros, būt.

Skolotājiem sacensību laikā bija foto orientēšanās uzdevums. Jāatrod, jāatpazīst 17 soliņi, jāsavāc 17 vārdi un jāsaliek 3 latviešu autoru ar vēsturi saistīti teicieni.

Paldies komandai: Rinaldam Ružam, Rūtai Dāboliņai, Madarai Elzai Rudzītei un Tomasam Turlajam! Jūs bijāt paši labākie!

Aiva Gūtmane, vēstures skolotāja