Vienkoču parks ir pastaigu un atpūtas parks pie Līgatnes upes. Straupes pamatskolas  skolēni tajā iepazina daudzus tematiskus apskates un izziņas objektus. Parka daudzveidīgajās zonās varēja apskatīt vēsturisko muižu un citu ēku maketus, koka skulptūras, etnogrāfiskās ēkas, vienkoču laivas, darvas cepli. Latvijā pirmā smilšu maisu māja daudziem atgādināja kādas visiem zināmas bērnu  filmas varoņa mitekli.  Kokamatniecības muzejā iepazinām seno amatnieku izgatavotās sadzīves lietas muižkungiem. Violetas krāsas cūkpupas, kastaņi, koks, dažādu augļu, ogu sēklas un kauliņi, lazdu rieksti, arī kafijas pupiņas- praktiska darbošanās dabas rotu darbnīcā un top unikāli atslēgu piekariņi, rokassprādzes. Apmeklējot Vienkoču parku, iepazinām Latvijas kultūras vērtības- latviešu svētki, apskatot budēļu maskas, latviešu etnogrāfisko zīmju atpazīšana arhitektūrā.