Izglītojošas preventīva rakstura nodarbības par drošības tēmām- savstarpējās attiecības skolā, drošība interneta vidē, kriminālatbildība, administratīvā atbildība, arī par policista darbu un profesiju,  mazākajiem skolēniem par ceļu satiksmes drošību, vispārējo drošību mājās, uz ielas, ar svešiniekiem, apmaldīšanās, 10. decembrī notika Straupes pamatskolā 1.-6.klašu skolēniem. Vispirms tikšanās ar SIA Neste Latvija pārstāvi Renāti Arāju. Interesantā, izzinošā prezentācijā fakti par degvielu, par atstarotāju rašanos. Cītīga klausīšanās, atbildes uz āķīgiem jautājumiem un balvas nopelnītas. Visiem skolēniem papildus drošībai  dāvanā- atstarotāji. Sarunu ar skolēniem turpina VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākie inspektori Ieva Ploriņa un Jānis Vehi. Spēle ''Cirks'' kā metode, lai mācītos par ceļu satiksmes drošību. Video pamācošas īsfilmas, uzskate par sprādzēšanās nozīmi automašīnā, attēli par ''neredzamo ''gājēju un bremzēšanas ceļu automašīnai- daudzveidīgas metodes kā atgādinājums pašu drošībai. Bez atstarojošas vestes vai atstarotāja šajā tumšajā laikā uz ceļa gājējam bīstami. Ja tie aizmirsušies, tad izmantot telefona lukturīti. Jāatceras gan, ka atstarotājs nav brīnumlīdzeklis un no bīstamām situācijām var glābt paša gājēja pareiza rīcība uz ielas pilsētā vai ceļa ārpus tās!