Gaidot Latvijas simtgadi 2018.gada novembrī, arī Straupes pamatskola atsaucās aicinājumam „100 darbi Latvijai”. Skolotājas Evijas Tiltiņas ideja bija iestādīt pie skolas, Mazstraupes pils, 100 rozes, jo arī Straupes ģerbonī ir rozes.

Pagājušā gada pavasarī sākās grūts, atbildīgs darbs – augsnes sagatavošana rožu stādīšanai. Rakšanas darbos iesaistījās Sergejs Parfenkovs, Ivans Grahoļskis, zēnu mājturības skolotājs Jānis Mičulis, skolēni- Ralfs Daniels Novosads, Martins Ruberts, Ričards Gailis, Ritvars Vanags, Dāvis Zīle, Dairis Liepiņš, Tomass Turlajs, Mikus Alfrēds Kļaviņš, Kristers Rudzītis, Jānis Raivis Rustanovičs, Kristers Kārlis Bahmanis, arī nu jau citu skolu audzēkņi – Aleksejs Karpenko, Gvido Jurss, Valters Ivo Kauliņš, Kārlis Roberts Rudzītis.

Dobes palīdzēja veidot Ilona Čerņavska, Inese Kozlovska, Inese Cinovska, Solvita Āboliņa.

Lai īstenotu projektu, direktore Ligita Krūmiņa saņēma mūsu Holandes labvēļu finansiālu atbalstu, un tika iegādāti 100 rožu stādi.

Pavasaris bija ļoti karsts, tāpēc rožu laistīšanā iesaistījās arī sākumskolas klašu skolēni audzinātāju Anitas Lazdānes, Ingunas Vīnes un Aivas Gūtmanes vadībā.

Ar rožu stādīšanu vien darbs nebeidzās, atbildība un rūpēšanās par tām bija arī vasaras mēnešos gan laistot, gan ravējot. Jaunajā mācību gadā, tuvojoties ziemai, bija jādomā par pareizu rožu ieziemošanu. Šo darbu uzņēmās I.Čerņavska un 7.klase.

Mūsu darbs bija 100 rozes Latvijai, lai priecātos ne tikai paši, bet arī pagasta iedzīvotāji un viesi.

Pagājušajā nedēļā visi Straupes pamatskolas pieaugušie un skolēni, kas iesaistījās dobes tapšanā un rožu stādīšanā, saņēma brīnišķīgas PATEICĪBAS par nesavtīgu piedalīšanos un vērtīgu ieguldījumu Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai”
ar moto „Tās ir pēdas, ko atstājam aiz sevis”.

Fotogrāfijas GALERIJĀ

Fotogrāfijas ievietotas ar skolēnu vecāku atļauju.

Evija Tiltiņa, Straupes pamatskolas skolotāja, vides aktīvistu vadītāja