ES fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs projekts Nr. 8.3.5.0/16/1/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 2018./2019.māc.gadā nodrošina arī skolēnu ekskursijas uz Latvijas uzņēmumiem.

21.martā uz lidostu "Rīga" devās 5. un 4.klases skolēni, lai piedalītos programmā "Mana karjera lidostā". Šajā dienā skolēni vēl apskatīja LU Botāniskā dārza zaļos un ziedošos augus un ziedus, priecājās par tauriņiem.

Par lidostā redzēto un iegūto stāsta skolēni paši:

• Pirmo reizi tik tuvu redzēju lidmašīnas.
  • Pārsteidza, ka lidmašīnas ir arī rozā krāsā.
  • Lidostā strādā ļoti daudz cilvēku.
  • Uzzināju, cik daudz darbinieku strādā lidostā un cik, lai apkalpotu vienu lidmašīnu.
  • Lidmašīna nevar pabraukt atpakaļ, to iestumj traktorīši stūmēji.
  • Patika drošības pārbaudē iet cauri skeneriem. Tas bija satraucoši, jo dažiem sāka pīkstēt detektors.
  • Redzējām, kā pacēlās liela “Lufhansa” lidmašīna, ka lidoja uz Frankfurti Vācijā.
  • Jutos atbildīgs, jo bija jārāda savi personas dokumenti.
  • Patika, ka redzēju paceļamies 4 lidmašīnas, arī nolaišanos redzēju.
  • Pirmo reizi redzēju, kā paceļas lidmašīnas.
  • Esmu vairākas reizes bijusi lidostā, bet ne reizi tālāk par sagaidītāju zāli.
  • Patika gida Mārtiņa skaidrā, skaļā balss.
  • Redzējām privātās lidmašīnas, kas pieder miljonāriem.
  • Redzējām priecīgus lidmašīnu pilotus un stjuartes, kas beidza savu maiņu. Man šķita, ka viņiem būtu jāizskatās nogurušiem pēc darba, bet viņi bija smaidīgi, priecīgi.
  • Lai izmācītos par pilotu, jāmaksā ļoti daudz (2 gadu maksa par izglītību – 69000 eiro).
  • Lai kļūtu par labu pilotu, jau pamatskolā ļoti labi jāmācās matemātika, angļu valoda, krievu valoda un fizika. Jāprot arī izcili peldēt, sniegt pirmo palīdzību, jābūt labai veselībai, jo vairākas reizes dienā cilvēks ir pakļauts augstuma maiņai.
  • Lidosta ir liela, publiska vieta ar stingru kontroli.
  • Lidmašīnu vada 2 piloti. Viens ir galvenais, otrs klausa viņa pavēlēm. Atpakaļceļā viņi mainās. Tas nozīmē – jāprot sadarboties un uzticēties, tādējādi nepieļaujot kļūdas.
  • Patika brauciens ar autobusu pa lidostas teritoriju, lai redzētu to, ko pat, sēžot lidmašīnā pirms kāda sava ceļojuma, nevar redzēt.
  • Mums uzdāvināja atslēgu piekariņus ar lidosta “Rīga” starptautisko nosaukumu.
  • Lidmašīna sver 64 tonnas, tajā var iepildīt 16 tonnas aviācijas degvielas.
  • Redzējām, kā somas, kas nonāk bagāžā, aizceļo līdz zālei, kur tās tiek saliktas bagāžas ratos un aizvestas uz lidmašīnu.
  • Lidmašīnas avāriju var izraisīt pat putns ar savu knābi, izsitot lidmašīnas korpusā caurumu.
  • Es gribētu vēlreiz tur aizbraukt, jo tas, ko uzzinājām, būs ļoti, ļoti vērtīgi nākotnē.
  •                                                                              Skolēnu rakstīto apkopoja sk. Elita Pakalne. Fotogrāfijas ievietotas ar skolēnu vecāku atļauju. Foto skatīt galerijā