15.februārī Straupes pamatskolas 1. - 8.kl. skolēni varēja iesaistīties ļoti aktīvā iniciatīvas LATVIJAS SKOLAS SOMA pasākumā „KOKA DAUDZVEIDĪGĀ DZĪVE”

Tā kā ekoskolas gada tēma ir „Mežs” un arī projektu nedēļa pavasarī tiks saistīta ar mežu, tad pirmajā projektu nedēļās dienā visi varēja iepazīties ar meža galveno sastāvdaļu – koku.

Pie sevis uz skolu aicinājām Garkalnes „Namdaru darbnīcas” meistarus, kas saistoši, interesanti, aizraujoši prata skolēnus iesaistīt domāšanas, atjautības, vērības uzdevumos, iepazīstot Latvijas kokus – vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem. 

Ar vadītāju Lauru skolēni iesaistījās interaktīva sarunā  ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, apskatīja neparastus un dizainiski interesantus kokamatniecības izstrādājumus. Sarunas ietvaros skolēni tika mudināti izteikt viedokli, dalīties ar pieredzi, piedāvāt savus risinājumus.
Praktiska darbošanās ritēja kopā ar 3 pieredzējušiem kokamatniekiem. Rokas instrumentu izmēģināšana, materiāla iepazīšana, sava piemiņas dekora "skaistās skaidas" un kopīgās puķu kastes izgatavošana. Tas viss tā aizrāva skolēnus, ka skaidas vien lēca pa gaisu. Varēja trenēties uzcelt arī 2 kārtas guļbaļķu mājai.
Skolas pagalmā  tika nodrošināta aktīva atpūta, darbojoties ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem. Varēja sniegā izmēģināt „garās koka kājas” jeb kāpšļus, trijatā slēpot ar vienām slēpēm. Uz nebēdu vienā klases telpā tika rīkotas sacensības, ar koka āmuriem sitot tapas dēļos. Stāvot uz līdzsvaru sola visi azartiski iesaistījās „gaiļu cīņās” – ar maisiem, kas pildīti ar zāģu skaidām, ievērojot noteikumus, vajadzēja panākt, ka otru pēc iespējas ātrāk zaudē līdzsvaru un nokāpj vai nokrīt no sola. Tad vēl Beyblade senā versija, kur arī nerimās interese. Un nu jau mērķis – zēnu mājturības stundās visiem kopā radīt starpbrīžu spēli.
Zināšanu nostiprināšanai skolotāju rīcībā nonāca īpaši izstrādātas darba lapas ar turpmāku izziņu veicinošiem un pārskata uzdevumiem.

Foto skat.galerijā

Fotogrāfijas ievietotas ar skolēnu vecāku atļauju