2019.gadā svinam Neatkarības kara un Latvijas armijas simtgadi. Cienot, godinot un svinot LATVIJU, brīvību, mūs pašus, mēs, Straupes pamatskolas kolektīvs 11.novembra rītā no skolas devāmies lāpu gājienā uz pieminekli Ziemeļlatvijas atbrīvotājiem. Gājienā mūs pavadīja Pārgaujas novada deputāte Rudīte Vasile. Zīmīgi, ka tuvojoties Plācim, gaisā parādījās vismaz 7 armijas helihopteri, kas pārlidoja Plācim. Pie pieminekļa R. Vasiles vārdi bija tik aizkustinoši un zīmīgi, ka skolēni tos atcerējās arī skolā - par pateicību, lepnumu, šodienu. Diena skolēniem turpinājās, iepazīstot televīzijas apraides operatores darbu kanālā "ReTV". Par to mums pastāstīja Vidzemes Augstskolas 3.kursa studente Keita Loreta Kronberga. Stāstījums par NATO, Ādažu poligonu, karavīru mācībām. Meitenes moto: nekad nepadoties, izmēģināt visu, ko dzīve piedāvā, jo, ja neesi pamēģinājis, kā tu vari zināt, kas tas ir, vai patīk vai ne.

Foto galerijā