11.oktobrī vecāko klašu skolēniem bija iespēja dzirdēt, redzēt, pajautāt par iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā. Tas nozīmē - darīt no brīva prāta un bez atalgojuma. Par interesi, kas sākusies jau pamatskolā un turpinās vēl tagad, stāstīja mūsu skolas absolvente Kate Medne. Brīvprātīgais darbs nav tikai darbs vien, piemēram, glābt bruņurupučus, sargājot to olas un nesot izšķīlušos mazuļus uz jūru; ne tikai kalnu maratona trases ierīkošana, bet aizraujoši pavadīts brīvais laiks. Tā ir fantastiska iespēja ceļot, iepazīt valstu kultūru, cilvēkus, iegūt draugus. Apgūstot gides profesiju, Katei prakse bija Spānijā. Strādāja viņa tur tik labi, ka saņēma uzaicinājumu atgriezties vasarā. Skolēni jautāja par iespējām iesaistīties brīvprātīgo darbā, dzirdēja arī spāņu valodu un guva apliecinājumu tam, ka krievu valoda nepieciešama pat Spānijā.