Straupes pamatskolas 6.-8. klases skolēni 5. februārī devās uz Lielstraupes pili, lai piedalītos pasākumā „Gaidot sauli”. To vadīja pedagoģe, izaugsmes trenere un gleznu autore Zaiga Putrāma.

Mākslinieces darbi piepildīja pils telpas ar gaismu un īpašu noskaņu. Skolēni tika aicināti iepazīt kompozīcijas nozīmi, to, cik svarīga ir prasme redzēt, saskatīt. Tas viss labāk palīdz izprast moderno mākslu.

5. februāris ir Agates vārdadiena, un Agate ir tā meitene, kuras tēlu pirms pāris gadiem tika radījuši Straupes pamatskolas skolēni, kopīgi izveidojot grāmatiņu ‘’Agates diena Straupē’’.

Paldies Rudītei Vasilei par krāsojamām grāmatiņām un 7.klases skolniecei Ievai Vanagai par pašas sacerēto dzejoli „Hanzas brīnums Agates acīm”. Iespēja apskatīt telpas, izzināt pils vēsturi, sarūpētais cienasts, tēja radīja siltu sajūtu gan skolēniem, gan skolotājiem.

‘’Patika veidot kopīgu darbu, kad tikām aicināti nolikt lietas, kas mums ir svarīgas, jo tās stāsta par mums.’’   Adele

„Interesanti bija uzzināt citus veidus, kā pētīt mākslu un kā skatīties uz gleznām. Jauka ekskursija pa pils telpām.”   Undīne

„Māksla dod emocijas. Iespēja saprast, ka māksla ir vēl vairāk nekā mēs visi domājam”. Megija

Vizuālās mākslas skolotāja Daiga Kreituze