16. maijā Straupes pamatskolas 4. un 6. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Āraišu ezerpili, lai sadarbībā ar programmām "Latvijas skolas soma" un "Cēsu skolas soma" piedalītos nodarbībā "Laikmetu ģimene".

Skolēniem tika piedāvāts katru no senajiem un grūti saprotamajiem laikmetiem iepazīt kā ģimenes locekli, tā ļaujot vieglāk izprast to pēctecību.

Skolēni atzina, ka nodarbība bijusi ļoti interesanta. Patikusi iespēja redzēt, kādās mājiņās, būdiņās dzīvojuši cilvēki senatnē. Kā arī ļoti patikusi praktiska piedalīšanās aktivitātēs.

19.maijā 2.klase viesojās Āraišu ezerpilī.

Skolēni noklausījās teiku par Āraišu vārda rašanos. Noskaidroja, ar ko senatnē cilvēki ir nodarbojušies. Radoši pastrādāja nodarbībā

"Darbinām pirkstiņus senos laikos".

No dzijas pavedieniem un koka pērlītēm, iedvesmojoties no seno latgaļu sieviešu grīstes vainagu veidošanas tehnikas, pagatavoja rotaslietas.

Paldies #Āraišuezerpils kolektīvam par viesmīlību!

#latvijasskolassoma #cēsuskolassoma #CēsuSkolasSoma