28. martā arī 6. un 7.klases izmantoja ES fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs projekts Nr. 8.3.5.0/16/1/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” piedāvājumu doties uz lidostu "Rīga" un Latvijas ražotāju AS „MADARA Cosmetics”. Skolēni bija arī LU Botāniskajā dārzā.

Botāniskajā dārzā skolēnus piesaistīja gides stāstījums - bez viņas nebūtu bijusi interesanta ekskursija. Priecēja skaistās puķes, kaktusi, palmas un gumijkoks. Uzzināja daudz jauna, piemēram, ka pavasarī tauriņi nav tik labi saredzami kā vasarā, ka daudz augu ir indīgi.

• Kosmētikas uzņēmumā gide ļoti interesanti stāstīja par uzņēmuma rašanos, par to, ka produkti gatavoti no dabīgām izejvielām, ūdens vietā tiek lietotas sasaldētas bērzu sulas. Šajā uzņēmumā ir patīkama kārtība un tīrība.
  • Lidosta “Rīga”: vairāki skolēni nebija bijuši lidostā. Ļoti atraktīvs gids, interesanti stāstīja par lidostas attīstību. Uzzinājām, ka pilotam ir jābūt augstākajai izglītībai, jāmācās 4 gadi. Izglītību var apgūt, ja sasniedzis 21 gadu. Interesantas sajūtas bija, ejot cauri lidostas kontrolei. Mūs izvadāja pa lidlauku, kur redzējām daudz lidmašīnu.Viena bija veltīta Latvijas simtgadei, redzējām arī privātās lidmašīnas un lidmašīnas, kas pārvadā tikai kravas. Novērojām, kā lidmašīnas paceļas un nolaižas.Uzzinājām, ka pie mums, Latvijā, daudzas ārzemju firmas labo savas lidmašīnas. Interesantākais fakts, ka ar lidmašīnu nedrīkst pārvadāt rāpuļus, grauzējus un putnus, piemēram, ārzemēs lielākais putns, ko cilvēks pārvadājis, ir strauss. Ir jābūt ārsta izziņai, ka bez šī dzīvnieka pasažieris nevar lidot.

Ļoti vērtīga, izzinoša ekskursija.

Skolēnu viedokļus apkopoja 6.klases audzinātāja Zane Berga.

Fotogrāfijas ievietotas ar skolēnu vecāku atļauju.