Otrdien, 19.martā, Gulbenē pulcējās projekta “Esi līderis” Vidzemes un Latgales skolēnu komandas, lai piedalītos konkursa pusfinālā. Komandā “Saulītes” biju kopā ar Rūtu Dāboliņu un Tomasu Turlaju.

Sākumā mums bija jāiepazīstina ar sevi. Mums pastāstīja arī informāciju par Rīgas brīvostu, kas bija pieminēta uzdevumos. Uzdevumus mēs pildījām kopā kā komanda, sadarbojāmies un bijām draudzīgi. Kopā bija 6 uzdevumi, bet 6.uzdevums mums bija jāpilda beigās. Uzdevuma sākumā mums bija jāizlozē transports. Mēs izlozējām smago mašīnu, veidojām prezentācija par kravu, ko vedīsim ar smago mašīnu, lai mums būtu liela peļņa. Tomass prezentēja lielāko daļu un ar savu humoru stāstīja tik jautri, ka visiem bija interesanti un tiesneses sāka mūs filmēt.

Bija pienācis laiks apbalvošanai.  Sāka saukt pirmās pateicības, izsauca mūsu skolas otru komandu “Tosteris un maizītes”, kurā bija Madara Elza Rudzīte, Beāte Līga Novosada un Rēzija Šķestere. Pie katra S burta mums likās, ka tūlīt būs jāiet, bet tā nebija. Saucot 5., 4., 3., 2. vietu, mēs visi saskatījāmies, un likās, ka mūsu diplomu izlaida. Tad tiesnese jautāja, vai visi zina, kam ir 1. vieta, un vai tā skola vispār vēl šeit ir. Tad izsauca mūs. Mēs bijām ļoti pārsteigti un priecīgi. Saņemot diplomu, mums jautāja, kam gribam pateikties - skolai, skolotājai, ģimenei vai šoferītim -, un mēs smejoties teicām, ka mūsu šoferītis ir skolotāja. Paldies skolotājai Ivetai Adamsonei! Diena bija pagājusi ļoti labi, visu mājupceļu mēs domājām, kā tik maza skola kā mēs, izcīnījām 1. vietu starp lielajām skolām, bet to mēs izdarījām kā komanda, jo uzticējāmies, sadarbojāmies un bijām stipri, un nešaubījāmies par atbildēm, ko sniedzām.

Ar to viss nebeidzas. 29.martā dosimies uz finālu Rīgas brīvostā.

Komandas “Saulītes”dalībniece, 8.klases skolniece Diāna Denīza Midika