Eiropas Vietējās solidaritātes dienas novembra vidū tiek rīkotas Eiropas Komisijas līdzfinansētā projekta “Strādājot kopā iespēju sniegšanai vietējām un reģionālajām pašvaldībām attīstības veicināšanai ES partnervalstīs” ietvaros. Līdztekus Latvijas Pašvaldību savienībai (LPS) projektā iesaistījušies vēl 29 partneri, pārstāvot gan pašvaldību asociācijas, gan atsevišķas vietējās un reģionālās pašvaldības, kopā veidojot Eiropas platformu vietējo un reģionālo pašvaldību attīstībai (PLATFORMA). EVSD mērķis ir informēt pašvaldības un iedzīvotājus par attīstības sadarbību un attīstības izglītību.

Eiropas Vietējo solidaritātes dienu (EVSD) ietvaros 19. novembrī Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā notika zīmējumu konkurss Pārgaujas novada izglītības iestāžu skolēniem ,,Moldova manām acīm”.

Solidaritātes dienu aktivitātes un zīmējumu konkursu Pārgaujas novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību rīkoja otro gadu pēc kārtas, uzsverot sadarbību ar austrumpartnerības valstīm. Šajā gadā uzmanība bija pievērsta novada sadarbības partneriem Moldovā, Riškani rajonā.

18 zīmētāji A.Bieziņa Raiskuma pamatskolā pēc videosižeta par Riškani rajonu Moldovā noskatīšanās 2 stundu laikā uzzīmēja savu interpretāciju par Moldovu. Filmiņā skolēni uztvēra Moldovas vērtības un formulēja ideju savam darbam. Darbi tika vērtēti 3 vecuma grupās, žūrija – Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, Pārgaujas novada domes deputāte Guna Rukšāne, māksliniece Valda Ošiņa, reģionālā laikraksta «Druva» žurnāliste Sarmīte Feldmane un fotogrāfe Marta Martinsone–Kaša. 3 labāko darbu autori katrā vecuma grupā saņēma vērtīgas balvas.

Straupes pamatskolu pārstāvēja 17 skolēni. No 9 godalgām saņemtas 6 godalgas. Šoreiz žūrijai vislabāk patika 2. klases skolnieka Mārtiņa Izmailovska, 3.klases skolnieka Andra Millera, 5.klases skolnieka Rodrigo Tomiņa, 6.klases skolnieces Adeles Paulas Pelkauas un Lindas Milleres, 8.klases skolnieces Rēzijas Šķesteres darbi.

Vislielākais ieguvums bija dalībniekiem. Seši skolēni saņēma vērtīgas balvas.

Vizuālās mākslas skolotāja Daiga Kreiztuze