26.septembrī klašu durvis vēra Drošāka interneta vēstnešu programmas koordinatore Sandra Magrina un Vaifijs.  Vaifijs ir draudzīgs un zinātkārs zēns, kurš dzīvo internetā, viņam ļoti patīk lasīt un spēlēt interesantas spēles. Mūsu sākumskolas klases pagājušajā mācību gadā saņēma Vaifija spēli, kurā varēja iegūt superspējas par zināšanām un prasmēm droši lietot internetu.

Šoruden bija iespēja klātienē redzēt Vaifiju, iesaistīties sarunās, atbildēt uz jautājumiem, par to nopelnot balviņas. Ar dažādiem piemēriem, situācijām skolēniem bija jāaizdomājas par savām zināšanām un ieradumiem internetā.

6. - 9.klases skolēniem  - nopietnāka nodarbība skolas zālē. Dažam bija pārsteigums, ka, pieslēdzoties Snapchat un neizlasot noteikumus, bērns ir piekritis, ka visas fotogrāfijas, kas ir galerijā, ir tīkla administratoru īpašums. Tās var izmantot reklāmās un ... kas to lai zina, kur vēl. Risku interneta vidē ir daudz: fotogrāfiju pārsūtīšana, nepatīkamu komentāru un zvanu saņemšana, var kļūt par krāpniecības vai šantāžas upuri. Tika izspēlētas situācijas, kā rīkoties, ja kāds pazīstams vai svešinieks interneta vidē apsaukājas.

Ne visi zina, no cik gadu vecuma drīkst reģistrēties sociālajos tīklos. Facebook, Draugiem.lv, Twitter, Instagram, Snapchat drīkst reģistrēties no 13 gadu vecuma. Jaunākiem bērniem nepieciešama vecāku atļauja. Kāpēc? Tāpēc, ka bērniem patīk lielīties ar to, kas pašiem pieder, ar to, kas ir mājās, kur dzīvo ... Ja vien vecāki nav nopietni un stingri mājās pastāstījuši par to, ko drīkst un nedrīkst publicēt. Nevis skolotāji, bet vecāki. Ja vecākiem trūkst padoma, kā rīkoties, https://drossinternets.lv var atrast atbildes uz visiem jautājumiem.