Saule, saule, saule... Cik ilgi tā var sēdēt skolas solos, ja laukā tāds siltums? Nepietiek ar dažām stundām zaļajā klasē, tāpēc nolēmām visas piektdienas stundas pavadīt dabā.

Rīts sākās estrādē, kur klases ar skolotājas Dainas Cukuras-Akmenes muzikālo atbalstu ievingrināja balsis.  Sporta stundas, protams, bija vairāk par visām, jo jānoiet bija vairāk par 10 km. Visa gājiena kopīgais uzdevums - savākt interesantus dabas materiālus, lai, atgriežoties estrādē, varētu izveidot klases mandalu. Smilšu laukums šodienas aktivitātēm bija ļoti piemērots, no tā tik viegli projām nemaz nevarēja aiziet. Kā pareizi noturēt rokās apaļo basketbola bumbu un precīzi trāpīt grozā? Skolotāja Zane Berga zina arī to. Un kas var būt labāks par pašu skolotāju komandā!

Baukalna priežu ielokā klases gaidīja bibliotekāre Lauma Baltgalve, un, tā kā 1., 4. un 7.klasei šogad ir jauns mācību priekšmets teātra māksla, improvizācija bija neizbēgama. Ārpus komforta zonas, ļaujot apzināties savas spējas un varēšanu. Vecākajām klasēm bija jāiejūtas slavenību ballītē un jāatmin - “Kas es esmu?”. 4., 5., 6. klase iestudēja anekdoti, mazākie spēlēja bingo un domāja teikumus. Tātad – arī latviešu valoda un literatūra.

Meža vidū skolēni sastapa šķēršļu joslas sporta skolotājas Lailas Lambertes vadībā. Dzīves skola, kā attīstīt prasmes un iemaņas, pārvietojoties meža šķēršļu joslā, kur svarīgs bija komandas saskaņots darbs. Skolotāja novēroja patiesi pozitīvas sadarbības prasmes. Tika novērota arī pārgalvība. Vēl jāmācās būt atbildīgiem ne tikai par sevi, bet arī par citiem. Un nemaz jau nav jāpierāda, kur tas dzīvē būs nepieciešams.

Skolotājs Guntis Pužuls saules pielietā laukā gaidīja ar ekospēli “Jenga” par bioloģisko daudzveidību. Skolēni tika aicināti aizdomāties, cik svarīga katra suga dabā, kāpēc ir aizsargājamas un jau izzudušas augu, dzīvnieku sugas, kā izjūk kāds ekosistēmas posms.

Pusdienas godam nopelnītas. Salikta mandala, izpildīts direktores “slepenais uzdevums”, bet mājās doties nevēlējās daudzi. Patiesi novērtējam, ka Straupē ir smilšu volejbola laukumi.