„Arēnā Rīga" notika vērienīgs pasākums, veltīts Latvijas valsts simtgades iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atklāšanai. Tās mērķis – nodrošināt katra skolēna klātieni kādā vērtīgā pasākumā, kurā izzināt Latvijas kultūras vērtības, iepazīt vēsturi vai zinātnes sasniegumus.

No visu Latvijas novadu skolām tika ielūgti skolēni un skolotāji kopā ar novadu koordinatoriem. Straupes pamatskolu pārstāvēja 7. klases skolniece Rēzija Šķestere, 8.klases skolniece Madara Elza Rudzīte un skolotāja Elita Pakalne. Trīs stundu laikā skolēni varēja apskatīt izstādes, klausīties un priecāties par grupu „Santehniķi”, ļauties iluzionista spēlei, iejusties mulimediālā istabā ar Latvijas dabu, fotografēties un baudīt vēl citas piedāvātās iespējas. Atklāšanas pasākumu noslēdza multimediāls koncerts „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā uzstājās Raimonds Pauls, Justs, Edavārdi, Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa „DaGamba”, Matīss Čudars, grupa „Auļi”, soprāns Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris „DD”, dejotāju grupas.  Pasākumu vadīja Valters Frīdenbergs.