17. novembra vakarā 44 Straupes pamatskolas skolēni devās uz „Arēnā Rīga” notiekošo multimediālo deju lieluzvedumu „Abas malas”. Šis pasākums bija valsts dāvana skolēniem Latvijas simtgadē, ko nodrošināja iniciatīva „Latvijas skola soma”.

Latvijas stāstu var izstāstīt, izdziedāt, arī izdejot. 27 projektori nodrošināja arēnas dažādo līmeņu plakņu precīzu izgaismošanu gan ar latvju rakstiem, gan dzeju, gan krāsu, zīmējumiem un fotogrāfijām. Latvijas vēsture no 1918. līdz 2018.gadam tika izdejota baletā, laikmetīgās, mūsdienu, sporta, tautiskajās dejās.

Skolēnu pirmā mirkļa atziņas. Roberts Briška: „Man patika pats sākums, kad dejotāji kā jūra vēlās pie uzveduma galvenās varones Madaras. Vēl fragments, kad puiši gāja karā un atnāca atpakaļ pie savām meitenēm.”

Madara Elza Rudzīte: „Pārsteidza milzīgais dejotāju skaits. Bija labi pārdomāti priekšnesumi, kas sasaistīti ar vēstures notikumiem. Patika mūzikas izvēle. Noslēguma teksts šķita interesants un patiess.”

Rēzija Šķestere: „Varēja iepazīt Latvijas vēsturi citādi nekā skolā, vēsture tika saistīta ar mūsdienām. Koncerts tika pasniegts iekura dejas mākslas baudītāja acīm. Uzvedums parādīja Latvijas vēsturi citādi un aizraujošāk. Tā, lai bērni, pusaudži un vecāki varētu paraudzīties un visu no cita skatu punkta. Patika gaismas un efekti.”

Elza Evelīna Abzalone: „Katram notikumam bija dziļa doma, bija ļoti interesanti skatīties. Man ļoti patika, un no tā, ko es dzirdēju, visiem citiem arī patika.”

Skolēni, kam biļetes bija 3.stāvā, aiz sajūsmas nespēja izšķirties par skaistākajām fotogrāfijām, jo viss bijis ļoti, ļoti skaisti.

Ieskatam no mūsu klātbūtnes arēnas 1. un 3.stāvā – foto galerijā